Lewandowski totalno van forme, Schweini ruši rekorde

lewa1

Poljaci su pobjedom na Ukrajinom (1:0) u 3. kolu grupe C na Evropskom prvnstvu prvi put u svojoj istoriji stigli do nokaut faze na smotri najboljih evropskih selekcija.

Tamo ih, kako se to prije početka Eura 2016 očekivalo, nije odvela njihova prva zvijezda, Robert Lewandowski. Osim što u 270 minuta nije zabio niti jedan gol, Lewandowski bukvalno u tri utakmice nije šutnuo u okvir gola protivnika.

Kada su zanimljivosti iz grupe C u pitanju, još jedna zaista izgleda nevjerovatno. Naime, u duelu Njemačke i Sjeverne Irske (1:0) veznjak Elfa Toni Kroos imao je više kompletiranih pasova od cijelog protivničkog tima.

Kroos je kompletirao 11 pasova, a čitava ekipa Sjeverne Irske za 90 minuta 105 pasova.

EURO 2016 Zakuhalo se, sada i Turci drže svoju sudbinu u svojim rukama

Bastian Schweinsteiger nastupom protiv Sjeverne Irske srušio je rekord Philippa Lahma kada su nastupi u dresu Njemačka ne evropskim prvenstvima u pitanju. Schweini je danas 16 put zaigrao u dresu Elfa na evropskim prvenstvima.