devet od devet

Lewandowski ušao u istoriju Bundeslige

lewandowski

U trijumfu Bavaraca rezultatom 2:1 postigao pogodak i tako postao prvi igrač u Bundesligi koji je uspio zatresti protivničku mrežu u prvih devet utakmica sezone

Poljski napadač Robert Lewandowski u utakmici Bayerna protiv Union Berlina ušao u istoriju Bundeslige. U trijumfu Bavaraca rezultatom 2:1 postigao pogodak i tako postao prvi igrač koji je uspio zatresti protivničku mrežu u prvih devet utakmica sezone, prenosi Anadolu Agency (AA).

Poljak je postigao 19. pogodak sezone u svim takmičenjima, a 13. u Bundesligi, u 53. minuti za vodstvo 2:0, čime je riješio pitanje pobjednika. Prethodno je Benjamin Pavard pogodio u 13. minuti za 1:0. Jedini pogodak za goste postigao je Sebastian Polter sedam minuta prije kraja susreta.

Ovom pobjedom Bayern je izbio na vrh tabele sa 18 bodova, a slijede ga Freiburg sa 17 i Borussia Dortmund sa 16.