Liga prvaka: Atletico u polufinale preko prvaka Evrope, Bayern izbacio Benficu

barca atletico

Poznati su svi polufinalisti Lige prvaka. Nakon što su sinoć prošli Real Madrid i Manchester City, večeras su to učinili Bayern i Atletico Madrid.

Ekipa Diega Simeonea je nakon što je u Barceloni poražena sa 2:1, večeras su na svom Vicente Calderonu u sjajnoj utakmici slavili sa 2:0 golovima Griezmanna u 36. i 88. minuti iz penala.

Barcelona je napadala u talasima i mnogi su očekivali da odbrana Atletica neće izdržati. Međutim, to se nije desilo i aktuelni šampion Evrope završio je takmičenje već u četvrtfinalu.

Bayern, kako sezona odmiče, igra sve lošije. Večeras su na gostovanju protiv Benfice pružili prosječnu partiju, ali su sa dva postignuta gola osigurali plasman u polufinale.

Bayern je u Lisabonu odigrao 2:2, ali je prošao u polufinale zahvaljujući pobjedi u prvom meču u Minhenu od 1:0.

U vodstvo su došli domaćini preko Jimeneza u 27. minuti, da bi Vidal 11 minuta kasnije donio poravnanje Bayernu.

Potpuni preokret i vodstvo Bavarcima golom u 52. minuti donosi Muller.

Nadu portugalskoj ekipi produžio je Talisca golom u 76. minuti, ali nisu mogli više od toga.

Bayernu je ovo peti uzastopni plasman među četiri najbolje evropske ekipe.