Liga Prvaka: Minimalac Bayerna, Suarez spasio Barcelonu

barcelona

Fudbaleri Barcelone i Bayerna ostvarili su prema očekivanjima prednost u prvim mečevima četvrtfinala Lige prvaka, ali ta prednost nije velika.

Barcelona je u španskom derbiju na Camp Nou nakon preokreta savladala Atletico Madrid sa 2:1, ali tek pošto su gosti ostali sa igračem manje na terenu.

Ekipa Diega Simeonea sjajno je počela i povela golom Fernanda Torresa u 25. minutu, ali je isti igrač deset minuta kasnije zbog dva žuta kartona morao van terena.

Katalonci to nisu iskoristili u prvom, ali jesu u drugom poluvremenu.

Preokret je doneo neumoljivi Luis Suarez koji je prvo izjednačio u 63. minutu, a onda 12 minuta prije kraja i postavio konačnih 2:1.

Na duelu u Minhenu Bayern je savladao Benficu sa minimalnih 1:0. Ekipa Pepa Guardiole jedini gol protiv portugalskog šampiona je postigla već u četvrtom minutu kada je Vidal iskoristio dodavanje Bernata.

U nastavku meča velike prilike imali su Muller i Vidal, ali Benfica je uspjela da se odbrani i imaće šansu u revanšu.