Liga prvaka: Zrinjski remizirao protiv Legije

zrinjski_legia

Zrinjski i varšavska Legija odigrali su bez pobjednika u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova. Drugo poluvrijeme počelo je loše po našeg jedinog preostalog predstavnika u Evropi ove sezone. Gosti su došli u vodstvo golom Mađara Nemanje Nikolića u 49. minutu.

Ipak, nije dugo trebalo Mostarcima da se vrate u rezultatski egal.

Hrvatski internacionalac Matija Katanec je pogodio u 57. minutu za poravnanje rezultata. Na kraju se ispostavilo i za konačnih 1:1.

Uzvrat je na programu za sedam dana u Varšavi i nema sumnje da su sada Poljaci još izrazitiji favoriti. Zrinjskog u narednu rundu takmičenja vodi pobjeda u revanšu ili remi sa dva ili više golova.

Posljedni put prvak BiH prošao je jedno pretkolo u Ligi prvaka davne 2008. gdine. Bila je to Modriča, koja je u tada u drugom pretkolu eliminirala Dinamo iz Tirane. Nakon toga Modriča je ispaala od danskog Aalborga.