Španija

Ludnica u predzadnjem kolu Primere: Suarez doveo Atletico na korak do titule

suarez

U nevjerovatnom raspletu pretposljednjeg kola Primere Atletico je nakon dramatične završnice došao na samo korak od titule prvaka.

Atletico je uoči ovog kola bio vodeći s dva boda više od drugog Reala i četiri od treće Barcelone. Dakle, jedino je Atletico ovisio sam o sebi.

Atletico je igrao kod kuće protiv Osasune i pobijedio je 2:1 nakon čudesnog preokreta u samoj završnici. Gosti su poveli golom hrvatskog reprezentativca Ante Budimira u 76. minuti. Izjednačio je Lodi u 82., a Luis Suarez je zabio zlata vrijedan gol u 88. minuti.

Barcelona je strahovito kiksala. Igrala je kod kuće protiv Celte, imala je 1:0 i izgubila 2:1, a Pjanić je ušao pred sam kraj meča.

Real je na teškom gostovanju u Bilbao golom Nacha slavio 1:0.

U posljednjem kolu Real igra kući protiv Villarreala, a Atletico protiv Valladolida u gostima.

U slučaju da na kraju s istim brojem bodova na vrhu budu Real i Atletico, Real će biti prvak jer ima bolji međusobni omjer.