novi premierligaš

Luton dobio na penale “najskuplju fudbalsku utakmicu na svijetu”

luton penali

Kao novi premijerligaš će Luton dobiti preko 100 miliona funti od TV prava i sponzorskih ugovora

Na Wembleyu je odigrana “najskuplja fudbalska utakmica na svijetu” i viđena je velika drama!

Coventry i Luton su se sastali u velikom finalu play-offa za plasman u Premier ligu, a nakon boljeg izvođenja penala slavio je Luton!

Nakon 1992. godine će tako Luton prvi put igrati Premier ligu, do koje je iz pete lige stigao u pet sezona.

U regularnih 90 minuta bilo je 1:1. Golom Clarka u 23. minuti je poveo Luton, ali Coventry se u 66. vraća preko Hamera.

U produžecima je, u 117. minuti, eskplodirao Wembley kada je mrežu Coventryja pogodio Taylor, ali uslijedio je šok za navijače ovog tima kad je VAR poništio pogodak zbog igranja rukom!

Uslijedilo je izvođenje penala, u privh pet serija su svi izvođači bili sigurni, a u šestoj je cijeli gol promašio fudbaler Coventryja Dabo i Luton je slavio!

Kao novi premijerligaš će Luton dobiti preko 100 miliona funti od TV prava i sponzorskih ugovora, a konačna zarada će igranjem elitnog ranga engleskog fudbala ići preko 200 miliona funti.

Podsjećamo, ranije su promociju u Premier ligu izborili Burnley i Sheffield United.