Macron dočekao svjetske prvake u Elizejskoj palati, Pogba “ukrao show”

francuzi (6)

Nogometašima reprezentacije Francuske, koji su osvojili zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, danas je u Elizejskoj palati upriličen svečani doček, javlja Anadolu Agency (AA).

Zlatne nogometaše Francuske i selektora Didiera Deschampsa ispred palate su dočekali predsjednik Emmanuel Macron i prva dama Francuske Brigitte Macron.

Očito najveseliji bio je Pau Pogba koji je “ukrao show” predsjedniku i njegovoj supruzi.

Francuski reprezentativci su u predsjedničku palatu donijeli i pehar koji su osvojili u finalu protiv Hrvatske.

Francuska je sinoć u finalu Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji na moskovskom stadionu “Luzhniki” savladala Hrvatsku rezultatom 4:2.

Francuzi su tako ponovili uspjeh sa SP-a 1998. godine kada su kao domaćini postali svjetski prvaci, a Hrvatska je osvajanjem srebra učinila korak dalje od trećeg mjesta kojeg su također osvojili na SP-u 1998. godine.

Treće mjesto na mundijalu u Rusiji osvojila je Belgija, koja je jučer rezultatom 2:0 savladala Englesku.