premiership

Manchester City uzeo četvrta titula prvaka zaredom, to nikad u Engleskoj niko nije uspio

Pep Guardiola

Manchester City odbranio je naslov prvaka Engleske. Ekipa Pepa Guardiole ušla je u zadnje kolo Premier lige s dva boda prednosti pred Arsenalom te je u utakmici protiv West Hama pobjedom potvrdila da je najbolja u Engleskoj. Arsenal je završio na drugom mjestu, dok je Liverpool treći.

U drugu ligu ispali su Luton, Burnley i Sheffield United. Manchester Cityju ovo je četvrti naslov prvaka u nizu.

City je ovime oborio rekord jer nikad niko nije uzeo četiri naslova prvaka Engleske zaredom.

Pobjede Arsenala i Liverpoola

Arsenal je na svom stadionu pobijedio Everton 2:1. Poveli su gosti pogotkom Idrisse Gane Gueyea u 40. minuti, no odmah u 43. izjednačio je Takefusa Tomiyasu. Pobjedu je Arsenalu donio Kai Havertz pogotkom u 89. minuti. Topnici su završili na drugom mjestu s dva boda manje od Cityja.

Trećeplasirani Liverpool oprostio se na domaćem stadionu od Jürgena Kloppa pobjedom protiv Wolverhamptona 2:0. Golove su zabili Jarell Quansah (34’) i Alexis Mac Allister (40’). Wolverhampton je od 30. minute igrao s igračem manje. Kloppu je ovo bila zadnja utakmica na klupi Liverpoola, odlazi nakon devet godina.