Savladan Everton

Manchester City pobjedom preuzeo vrh Premier lige

haaland

Nakon skromnog prvog poluvremena bez golova, u kojem su ipak domaći fudbaleri bili nešto agilniji, u drugom smo vidjeli dva pogotka, oba u mreži gostiju.

Danas je na rasporedu sedam utakmica 24. kola engleske Premier lige, a program su otvorile ekipe Manchester Cityja i Evertona.

Aktuelni prvak Engleske, Evrope i svijeta je na svome stadionu slavio pobjedu rezultatom 2:0, čime je na kratko preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Erling Haaland je u 71. minuti na asistenciju Nathana Akea pogodio za 1:0, a isti igrač je u 85. minuti postavio konačnih 2:0, samo se ovoga puta u ulozi asistenta našao Kevin De Bruyne.

Manchester City će u narednom kolu ugostiti Chelsea, dok će Everton, koji se nalazi u opasnoj zoni na tabeli i evidentnoj krizi rezultata, ugostiti Crystal Palace.