Mbappe donio pobjedu protiv Perua, Francuzi u osmini finala

mbappe

Nogometna reprezentacija Francuske je u 2. kolu grupe “C” Svjetskog prvenstva na “Ekaterinburg Areni” u Ekaterinburgu savladala selekciju Perua rezultatom 1:0 i tako izborila plasman u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Favorizirani Francuzi su poveli golom Kyliana Mbappea u 34. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremenu.

U drugom dijelu igre obje ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika, ali je Francuska ipak uspjela sačuvati prednost kojom se plasirala u osminu finala Mundijala u Rusiji.

Danska je ranije danas u istoj grupi remizirala protiv selekcije Australije rezultatom 1:1.

Poslije 2. odigranog kola, lider grupe “C” je Francuska sa 6 bodova, slijede Danska sa 4, Australija sa 1 i Peru bez bodova.

U 3. kolu Francuska igra protiv Danske, a Australija protiv Perua.