Mertens srušio Romine snove o Scudettu

napoli

Napoli je na Olimpicu pobijedio Romu 2:1! Prvi put nakon 276 minuta, tačnije od maja 2013. godine uspjeli su Napolitanci postići prvenstveni pogodak na gostovanju u Rimu.

Junak pobjede na Olimpicu je bio Dries Mertens, strijelac oba pogotka.

Za prednost od 1:0 je pogodio u 26. minuti nakon asistencije Mareka Hamšika, a prednost je povisio u 50. minuti nakon akcije koju je započeo Marko Rog, a asistirao mu je Lorenzo Insigne.

Martens je postigao najviše gostujućih pogodaka ove sezone u Serie A (10).

Zanimljiv je način kojim je Mertens proslavio pogodak. Otrčao je do korner zastavice, postavio se u pseću pozu i podigao jednu nogu, a iako su mnogi pomislili da mu je namjera bila uvrijediti velike rivale u Rimu, njegov je potez zapravo bio humanitaran.

Pogodak je posvetio psima iz prihvatilišta koje je udomio u svom domu u Napulju.

Roma se u drugom poluvremenu probudila, krenula igrati bolje, ali bilo je već prekasno. Uspjeli su tek smanjiti zaostatak u 89. minuti pogotkom Kevina Strootmana.

R—N___1—2 by mediabh

U sudijskoj je nadoknadi fantastičnom odbranom pobjedu Napoliju sačuvao Pepe Reina. Paredes je pucao, lopta se odbila od Koulibalyja, a Reina ju je nestvarnom reakcijom uspio skrenuti u stativu.