Kvalifikacije za SP

Messi nakon godinu postigao pogodak za Argentinu

messi argentina (1)

Argentina je u četvrtak u prvoj utakmici južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru pobijedila Ekvador sa 1:0 zahvaljujući pogotku Lionela Messija.

Na mitskom stadionu Bombonera, koji je zbog pandemije koronavirusa bio prazan, pobjedu je Argentini donio Lionel Messi koji je u 13. minuti pogodio s bijele tačke. Jedanaesterac je dosuđen za Argentinu nakon prekršaja na Lucasu Ocamposu u kaznenom prostoru.

U drugoj utakmici južnoameričkih kvalifikacija na stadionu Centenario u Montevideu Urugvaj je s 2:1 slavio protiv Čilea.

Urugvajci su poveli šest minuta prije kraja poluvremena nakon izvođenja kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Strijelac je bio Luis Suarez. Alexis Sanchez je izjednačio za Čile u 55. minuti. Pobjednički gol za Urugvaj je u drugoj minuti sudačke nadoknade dao Gomez.