Danas je na programu veliki rimski derbi koji će sa zanimanjem pratiti novi vlasnici Milana. Oni su prema pisanju Calcio Mercata zainteresovani za napadače Rome i Lazija, Edina Džeku i Keitu Baldea. Balde je dosad postigao četiri pogotka, a upisao je i tri asistencije.
Interesovanje za njega pokazala je i Barcelona, dok ga čelnici Lazija nemaju namjeru pustiti bez minimalno 25 miliona eura.
Priča o Džeki i Milanu za koji navija od malena je priča poznata svima, a u Italiji vjeruju da bi upravo to moglo biti presudno za njegov odlazak iz Rima iako u Romi trenutno blista.
Veliki Džekin poštovalac je i današnji trener Milana Vicenzo Montella koji bi se bez sumnje Dijamantu obradovao kao malo dijete.
