nakon 11 godina

Milan uvjerljivo savladao Sassuolo i osvojio titulu prvaka Italije

milan

Milan je opravdao ulogu favorita u susretu zadnjeg kola Serije A i pobjedom u gostima kod Sassuola potvrdio prvo mjesto te preoteo titulu gradskom rivalu Interu.

Maestralni Olivier Giroud sa dva gola praktično je u prvom poluvremenu odlučio pobjednika.

Prvo je u 17. minuti doveo Rossonere u vodstvo. Leao je ukrao loptu na sredini terena, zatim s lijeve strane poslao povratnu u sredinu gdje je čekao francuski veteran, koji nije pogriješio.

Isti igrač udvostručio je prednost u 32. minuti, da bi četiri minute kasnije Franck Kessie pogodio za 0:3, što će se ispostaviti kao konačan rezultat, za veliku feštu navijača Milana.

Naš Rade Krunić odigrao je 73 minute u meču u kojem je Milan osvojio titulu prvaka Serije A.

Inter je identičnim rezultatom savladao Sampdoriju (dva gola Corree, jedan Perišića), ali to ništa nije promijenilo.

Milan je zadržao dva boda prednosti i osvojio titulu državnog šampiona. Edin Džeko nije ulazio u posljednjoj ovosezonskoj utakmici svog tima.