Premijer liga BiH

Minimalna pobjeda Sarajeva protiv Posušja, gosti završili susret s dva igrača manje

kapic fk sarajevo (1)

Nogometaši Sarajeva danas su na Koševu pobijedili Posušje rezultatom 1:0 u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je do prednosti došlo već u osmoj minuti susreta. Kobiljar je sjajno uposlio Kapića, koji je izašao sam ispred golmana gostiju i pogodio za 1-0. Već u 11. minuti susreta Kobiljar je imao sličnu situaciju, izašao je sam pred golmana, ali je promašio i ostalo je 1-0.

U 32. minuti susreta nova šansa za domaće. Bodul je šutirao preko gola gostiju. Otvoreno se igralo sa obje strane, s tim da Posušje nije imalo izglednih prilika. Na odmor se otišlo sa vodstvom domaćih od 1-0.

U nastavku ponovo bolja igra Sarajeva. Ahmetović je u 53. minuti susreta sa svega pet metara glavom šutirao preko gola.

Treba istaći da su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje, obzirom da je u 85. minuti susreta isključen Davor Landeka, a samo dva minuta kasnije Josip Barišić je dobio crveni karton nakon što je zaustavio Bagarića na putu prema golu. Sudija nije oklijevao i poslao ga je ranije pod tuš.

Cmiljanić je u 90. minuti susreta mogao udvostručiti prednost Sarajeva, ali je njegov udarac završio na stativi.

U drugoj današnjoj utakmici, Široki Brijeg je na Pecari savladao Rudar iz Prijedora rezultlatom 2:1.

Golove za domaći tim postigli su Lukić u 7. i Llanos u 34. minuti, a pogodak za Rudar Mandić u 25. minuti.