kvalifikacije za ep

Mlada reprezentacija BiH doživjela težak poraz od Slovenije, to im je četvrti zaredom

U narednom kolu tek 6. septembra BiH će dočekati Austriju

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas sa 0:3 u Murskoj Soboti od Slovenije u svom petom susretu u okviru grupe H kvalifikacija za Euro 2025.

Nakon prvih 45 minuta igre domaći tim je imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Tio Cipot u 30’ i Adrian Zeljković u 37’. Minutu prije kraja prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Sloveniju, ali je Muhamed Šahinović odbranio udarac Svita Sešlara sa bijele tačke.

Bh. tim je u 49’ ostao sa deset igrača na terenu jer je Tarik Muharemović zbog prekršaja dobio drugi žuti karton. Gol za konačnih 3:0 postigao je Jošt Pišek u 2’ sudijske nadoknade vremena.

Naredni meč u kvalifikacijama reprezentacija Bosne i Hercegovine će odigrati protiv Austrije 6. septembra na domaćem terenu.

BiH se nakon pet odigranih utakmica nalazi na pretposljednjem mjestu tabele sa samo tri boda, a čak nas Kipar ima priliku prestići ukoliko slavi u zaostaloj utakmici.

Bio je ovo četvrti poraz zaredom izabranika Igora Jankovića.

U narednom kolu tek 6. septembra BiH će dočekati Austriju.