Mlade bh. nogometašice savladale vršnjakinje iz Crne Gore

kadetkinje-fudbal111

Ženska kadetska nogometna U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine u prvom kolu UEFA razvojnog turnira pobijedile je danas u Zenici odgovarajuću selekciju Crne Gore rezultatom 2:1.

Golove za reprezentaciju BiH postigle su Lamija Rovčanin u 6. i Dejana Ćosić u 55. minuti, a pogodak za Crnu Goru postigla je Tamara Tripković u 36. minuti.

Kadetkinje BiH će na glavnom terenu Trening centra NSBiH odigrati još dvije utakmice u okviru ovog turnira. U srijedu od 17 sati domaćini su selekciji Makedonije, a u petak u 10.30 sati igraju sa selekcijom Hrvatske.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine susret su počele: Mikić, Ćosić, Šapčanin, Tejić, Fazlić, Gačanica, Hodžić, Mikić, Mehmedović, Rovčanin i Kmetaš. Igrale su još: Medić, Smailović, Kuljanin, Močević, Hromo, Pendeš, Crnoja i Kantić.