Mladi bh. nogometaši uvjerljivi protiv Velsa

mlada nog repka2222

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Bangoru Vels sa 4:0 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvu priliku imao je bh tim u 10. minuti. Stjepan Lončar je izveo slobodan udarac sa desne strane, a njegov ubačaj je Luke Pilling izbacio u korner. Udarac iz ugla je izveo Amer Gojak, a golman Velsa hvata loptu nakon pokušaja Radeljića.

Domaći sastav je dobru priliku imao u 20. minuti. Cameron coxe je ubacio sa desne strane, a Tyler Roberts iz povoljne pozicije glavom loptu šalje pored gola.

Naša reprezentacija dolazi do prednosti u 26. minuti. Ivan Jukić je izveo aut sa lijeve strane ka Gojaku koji prolazi pored nekoliko defanzivaca Velsa i pogađa donji lijevi ugao Pillingovog gola za 0:1.

Gojak se još jednom upisao u listu strijelaca u 51. minuti. Luka Menalo i Darko Todorović su izveli odličnu akciju po desnoj strani, a ovaj drugi je odigrao povratnu loptu za Gojaka koji sa pet metara pogađa za 0:2.

Marijan Ćavar se u 71. minuti najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i postigao treći pogodak za naš tim.

Konačnih Vels-BiH 0:4 postavio je Luka Menalo u 77. minuti odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.