Jusuf Gazibegović

Mladi bh. reprezentativac zabio eurogol za pobjedu u 95. minuti

Ekipa Sturma slavila je nad Riedom s 2:1 u sklopu 16. kola austrijske Bundeslige.

I ovoga puta priliku za igru je dobio mladi reprezentativac BiH Jusuf Gazibegović koji je na koncu bio i najzaslužniji što je Sturm došao do devete ovosezonske pobjede.

Već u devetoj minuti je Sturm poveo golom Kiteishvilija, a nakon što se pri minimalnom vodstvu domaćih otišlo na odmor, izjednačenje je došlo u 56. minuti. Stvari na početak je vratio Grull.

Sve je vodilo ka tome da će doći do podjele bodova u Grazu, ali u nadoknadi je na kraju Gazibegović fantastično izveo slobodan udarac i pogodio mrežu Rieda za 2:1. Sudija je odmah nakon ovog sjajnog pogotka odsvirao kraj utakmice.

Za Gazibegovića je ovo bio i prvi gol u dresu Sturma u čije redove je stigao prošlog ljeta nakon što je prethodno bio pod ugovorom sa Salzburgom.