Liga 1

Monaco proživljava pravi horor, a tek šta ih čeka iduće kolo

henryyy
Thierry Henry

Monaco je imao posjed od skoro 70%, imali su i igrača više 20 minuta, ali ni to nije pomoglo. Ostali su ponovo bez ijednog boda u meču protiv Reimsa.

Jedini gol na utakmici pao je u 24. minutu, kada je Cafaro pobjegao odbrani Monaca, odlično plasirao loptu pored nemoćnog Benaglia za konačnih 1:0 na semaforu.

Romao je u redovima domaćih dobio crveni karton u 50. minutu, ali nije vrijedilo. Kasnije je Pele dobio drugi žuti u redovima Monaca (71. minuta) i rezultat je ostao 1:0.

Horor tima iz Kneževine se nastavlja. Nakon 12 odigranih kola zakucani su za dno tabele sa samo sedam osvojenih bodova i jednom jedinom pobjedom ove sezone.

A, u narednom kolu valja na megdan, ni manje ni više, PSG-u. Ekipi koja je u 12 kola već zabila 41 gol! Thierry Henry, koji već 15 dana sjedi na klupi Monaca proživljava vjerovatno najteže dane u nogometu.