premijer liga bih

Mostarski derbi pripao Zrinjskom, odluka pala u finišu susreta

zrinjski velez derbi (1)
Detalj sa susreta Zrinjski - Velež / Foto: FENA/Ivan Rozić

Zrinjski i Velež odigrali su mostarski derbi. Slavili su Plemići rezultatom 2:1.

Gol odluke zabio je Nemanja Bilbija u 86. minutu susreta.

Plemići su poveli u 33. minutu golom Jakovljevića. I kada su svi očekivali da će to biti sve u prvom poluvremenu, Rođene je u rezultatski egal vratio Dženan Zajmović u 44. minutu utakmice.

U drugom dijelu susreta na gol odluke čekalo se do 86. minuta, kada je Bilbija pogodio za nova tri boda na kontu Zrinjskog.

U sudijskoj nadoknadi domaći su imali još jednu dobru priliku preko Savića, ali do kraja je ostalo 2:1.

S ovim trijumfom Zrinjski se primakao lideru, Tuzla Cityju na samo bod zaostatka. Treba spomenuti da Tuzlaci imaju utakmicu manje, koju će odigrati 17. septembra, a protivnik će im biti aktuelni prvak BiH Borac.

Velež je nakon osam kola skupio 11 bodova i zauzima trenutno 5. poziciju na tabeli.