Konferencijska liga

Mourinhova Roma primila šest golova u Norveškoj

FILES-FBL-ITA-SERIEA-ROMA-MOURINHO

Roma je upisala gorak poraz od Bodo/Glimta u gostima (6:1) u 3. kolu grupe C Konferencijske lige.

Ekipa Josea Mourinha će dugo pamtiti ovu utakmicu, u kojoj portugalskom stručnjaku nisu pomogli ni standardni igrači, koje je uveo u drugom poluvremenu.

Norveška ekipa je do velikog trijumfa stigla golovima Botheima (8’, 52’, 80’), Berga (20’), Solbakkena (71’) i Pellegrina (78’), dok je jedini gol za talijansku ekipu postigao Perez u 28. minuti.

Na poluvremenu utakmice bilo je 2:1 za Bodo/Glimt pa je Mourinho odmah reagirao uvođenjem standardnih igrača, Cristantea, Shomurodova i Mkhitaryana, a nakon što je Roma primila novi gol, uveo je i Abrahama i Pellegrinija. No to nije pomoglo da se izbjegne katastrofa.

Ovo je prvi put da neka Mourinhova ekipa primi šest ili više golova, a Portugalcu je ovo bila čak 1008. utakmica u trenerskoj karijeri.

Bodo/Glimt je sada prvi u skupini sa sedam bodova, dok je Roma druga s bodom manje. Kasnije, od 21 sat, susrest će se CSKA Sofia i Zorja.

Iznenađenje se dogodilo i u Nizozemskoj, gdje je Vitesse u skupini G pobijedio Tottenham (1:0), a gol je zabio Wittek.

U drugom susretu ove grupe Rennes je u gostima svladao prvaka Slovenije Muru (2:1).