Mourinhovo prvo pojačanje: U januaru iz Kine dovodi svog ljubimca

Unutar krajnje limitiranog budžeta Mourinho je uspio iskamčiti sredstva za dovođenje omiljenog igrača

Redakcija
1 min čitanja

Jose Mourinho tokom kratkih pregovora prije preuzimanja Tottenhama odmah je od predsjednika Daniela Levyja saznao da nema novca za pojačanja.

Ali i unutar krajnje limitiranog budžeta Mourinho je uspio iskamčiti sredstva za dovođenje omiljenog igrača.

Belgijski mediji pišu da je nazvao Marouanea Fellainija, kojeg je vodio u Manchester Unitedu, i pozvao ga da mu se u zimskom prijelaznom roku pridruži u Tottenhamu.

Fellaini (32) je u februaru pet i po godina nakon dolaska u United, uz odštetu od 7,2 miliona eura, otišao u Shandong Luneng Taishan. Veznjak se tamo snašao sjajno, u 32 utakmice postigao je 12 i namjestio pet golova. Prvu sezonu u Kini okončao je na petom mjestu prvenstva i porazom u finalu Kupa.

I onda je, kako navode izvori iz Belgije, stigao Mourinhov poziv da se nakon 11 mjeseci vrati u Englesku.

Podijeli ovaj članak