kad krene naopako...

Nakon više od 100 godina, United oborio još jedan “crni” rekord

de gea (1)

Odigran je još jedan mančesterski derbi između Uniteda i Cityja. U okviru 31. kola engleske Premier lige slavili popularni Građani rezultatom 0:2.

Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale.

Ali, City je pokazao svu snagu u drugom dijelu.

Bernardo Silva načeo je Crvene đavole golom u 54. minuti, a 66. minutu za konačnih 0:2 na semaforu pogodio Sane.

City se tako vratio na lidersku poziciju u engleskoj Premier ligi, dok će Crvene đavole do kraja čekati žestoka borba za mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka.

S dva primljena gola protiv Građana, United nakon više od 100 godina u jednoj sezoni (38 utakmica) primio 50 golova. Posljednji put njihova odbrana bila je do te mjere porozna davne sezone 1914/15. U sezoni 1978/79 Crveni đavoli su primili ukupno 63 gola, no tada se igralo 42 utakmice.