kup italije

Napoli izbacio Intera, ide u finale s Juventusom

napoli

Napoli je izjednačio preko Driesa Mertensa u 41. minuti i taj pogodak im je donio plasman u finale

Napoli je postao drugi finalist italijanskog kupa nakon što je u uzvratnoj utakmici remizirao kod kuće protiv Intera 1:1. Zbog pobjede u prvoj utakmici od 1:0 idu u finale.

Inter je poveo već u drugoj minuti nakon gola Eriksena iz kornera. Strijelac je bio Christian Eriksen koji je sjajno pogodio. Za gol je ipak najzaslužniji golman Napolija David Ospina koji nije dobro reagirao i lopta mu je otišla kroz noge.

Napoli je izjednačio preko Driesa Mertensa u 41. minuti i taj pogodak im je donio plasman u finale. Inter je do kraja utakmice bio bolja ekipa, pogotovo u posljednjih pola sata kada se Ospina iskupio za kikseve odbranama Eriksenu, Mosesu, Lukakuu u čistim situacijama.

U finalu će Napoli igrati protiv Juventusa koji je u drugom polufinalu izbacio Milan.