Dijamant briljira

Navijači ga zovu “Zoro”: Džeko pogodio u pobjedi Rome protiv Milana (VIDEO)

dzeko

Džeko i ovu utakmicu sa zaštitnom maskom zbog povrede jagodične kosti koju je zadobio početkom ovog mjeseca u utakmici protiv Cagliarija

Edin Džeko je postigao gol za vodstvo Rome u derbiju protiv Milana koji se igrao u okviru 9. kola Serije A, a u kojem je “Vučica” slavila sa 2:1.

Kapiten bh. reprezentacije u 38. minutu je dočekao visoku odbijenu loptu i pametno ju glavom poslao u lijeve rašlje. Lopta se od stative odbila u mrežu.

Džeko i ovu utakmicu sa zaštitnom maskom zbog povrede jagodične kosti koju je zadobio početkom ovog mjeseca u utakmici protiv Cagliarija. Zanimljivo je da su ga navijači zbog maske prozvali “Zoro”, poznatom filmskom maskiranom osvetniku.

Ovo je bio Džekin  peti pogodak u Seriji A.

U drugom poluvremenu viđen je borben nogomet, a Milan je preko Hernandeza stigao do poravnanja u 55. minuti utakmice. Tri boda za Romu donosi Zaniolo golom samo tri minuta kasnije. Rade Krunić nije ulazio u utakmicu.