Navijači Lensa “padali u nesvijest” kad su čuli da Lendrić počinje (VIDEO)

LENS

Čekao je bivši napadač Želje Ivan Lendrić više od pola godina na svoj drugi gol u dresu francuskog drugoligaša Lensa. I dočekao.

Lendrić je večeras zabio izuzetno važan gol za svoj klub, na gostovanju kod Quevilly Rouena u 26. kolu francuske Lige 2. Prije toga posljednji put bio je strijelac 12. avgusta prošle godine u duelu protiv Sochauxa (2:3).

Lens je večeras gubio 0:1 do 63. minuta, kada je Lendrić jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu za poravnanje.

Da je Lendriću ovaj gol itekako dobro došao, najbolje govori šok pojedinih navijača Lensa kada su prije utakmice saznali da će početi susret od prve minute. Jedna od reakcija na Twitteru na Lendrića u startnoj postavi, bio je i ovaj GIF…

Lendrić je zamijenjen u 84. minutu, i činilo se da njegova ekipa ne može napraviti ništa više od toga, no u 94. minutu Chantome je pogodio za veliki preokret.

Lens je tako zabilježio trijumf protiv direktnog konkurenta za opstanak u Ligi 2. Sada su sedam bodova daleko od opasne zone.