viđeno u izraelu

Nogometaš savladao huligana koji ga je napao, pa dobio crveni karton

huligan izrael – screenshot

Duel između Maccabi Petah Tikve i Hapoel Tel Aviva završen je rezultatom 1:1, a obilježio ga je incident na travnjaku koji se desio u posljednjim trenucima utakmice.

Naime, navijač domaćeg sastav izbjegao je stadionsko osiguranje i utrčao na terenu. Potom je u naletu “bodičekom” udario fudbalera Hapoela, a zatim krenuo i na drugog.

Ipak, ovaj drugi, defanzivac gostiju Adi Gotlieb ga je spremno dočekao i “prizemljio”.

Redari su brzo uhvatili huligana i izveli ga sa terena, ali tu nije bio kraj iznenađenjima.

Zbog “duela” s navijačem glavni sudija je Gotliebu pokazao crveni karton u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Uslijedili su žestoki protesti gostujućih igrača koji se nisu mirili sa odlukom sudije, ali su na kraju utakmicu ipak morali završiti s desetericom fudbalera na terenu.