Nogometašice BiH poražene od Velsa

Wales_Bosnia222

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Swanseaju od Velsa sa 0:1, u susretu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019.

Velšanke su do pobjede došle golom u 62. minuti kada se u gužvi u šesnaestercu bh. reprezentativki najbolje snašla Kayleigh Green i iskosa sa lijeve strane šutirala u bliži ugao gola Hasanbegović za 1:0.

Prvu šansu imao je bh. tim. Pokušaj glavom imala je Milena Nikolić u 15. minuti nakon ubačaja Aide Hadžić, ali su odbrambene igračice Velsa uspjele da izbace loptu u polje.

Merjema Medić je u 23. minuti šutirala sa distance, a Laura O'Sullivan je odbranila taj pokušaj.

Velšanke su imale dobru priliku u 40. minuti kada je Kayleigh Green nakon centaršuta Rhiannon Roberts glavom sa pet metara bila neprecizna.

Dobru priliku Vels je propustio i u 86. minuti kada je bh. golmanica još jednom dobro intervenisala nakon pokušaja glavom Rhiannon Roberts sa svega pet metara. To je bila i posljednja prilika na susretu, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

Bh. reprezentacija kvalifikacije nastavlja u utorak kada će u Zenici igrati protiv Kazahstana.