grenobl

Nogometašice Njemačke prve četvrtfinalistkinje SP-a

zene sp

U nedjelju su na programu susreti Engleska – Kamerun i Francuska – Brazil

Ženska nogometna reprezentacija Njemačke prva je izborila nastup u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Francuskoj, nakon što je u Grenoblu u osmini finala pobijedila Nigeriju s 3:0 (2:0).

Dvostruke svjetske prvakinje (2003, 2007) povele su u 20. minuti golom Alexandre Popp, prednost je iz penala povećala Sara Däbritz u 27. minuti, a konačni rezultat 3:0 postavila je Lea Schüller u 82. minuti.

Od 21.00 sat večeras se u Nici igra još jedan susret osmine finala u kojem se sastaju Norveška i Australija.

U nedjelju su na programu susreti Engleska – Kamerun i Francuska – Brazil, u ponedjeljak se sastaju Španija – SAD i Švedska – Kanada, a posljednjim susretima osmine finala u utorak će igrati Italija – Kina i Holandija – Japan.

Četvrtfinalni dueli igrat će se četvrtak i petak (27. i 28. juna), polufinale 2. i 3. jula, utakmica za treće mjesto je 6. jula u Nici, dok je finale na programu 7. jula u Lyonu.