Nova blamaža Milana, Fiorentina ostaje bez Evrope

Pinilla

Fudbaleri Rome pobijedili su Lazio sa ubedljivih 4:1, u rimskom derbiju odigranom u okviru u 31. kolu Serije A.

Gostujući tim na ovom meču u potpunosti je nadigrao Lazio i sada na trećem mjestu na tabeli ima 63 boda, čak sedam više od Fiorentine.

Atalanta je pobijedila Milan sa 2:1, pa sada tim Siniše Mihajlovića na šestom mjestu ima 49 bodova i daleko je od Evrope. Adriano je u petom minutu iskoristio penal i donio prednost gostima, ali su Pinilla i Gomez u nastavku preokrenuli, pa je Atalanta osvojila tri boda.

Kiks u 31. kolu napravila je Fiorentina koja nije uspjela da pobijedi Sampdoriju kod kuće.

Iličić je pogodio za 1:0 u 24. minutu, a Alvarez je već u 39. postavio konačan rezultat.

Domaćin je u posljednjih 20 minuta imao igrača više poslije isključenja Coree, ali nije to iskoristio.

Sigurne pobjede u nedelju popodne ostvarili su Chievo i Genova.