turska Superliga

Nova povreda Višće, s terena je izašao u zavojima

New Project (59)

Trabnzonspor je u gostima izgubio od Karagumurka sa 4:1, u utakmici 16. kola Super lige Turske.

Edin Višća počeo je utakmicu od prve minute, no u 51. minuti je morao van igre. Bivši reprezentativac BiH pao je nako jednog duela sa protivničkim igračem i odmah se požalio na povredu. Mediji u Turskoj prenose da je Višća prebačen u bolnicu.

DILEMA BEZ POKRIĆA Bh. Savez odgodio “samoranjavnje”!?

Višća je s terena izašao u zavojima, sa imobiliziranom lijevom rukom. O težini povrede još uvijek nema informacija. No, nije izgledalo nimalo bezazleno. Pogledajte

Edin Visca, aylar önce sakatlandığı kolundan yeniden sakatlandı ve oyuna devam edemedi.

Geçmiş olsun Edin Visca ?

Canlı yayınlar ve goller için takip: @GoltubeTv pic.twitter.com/YApeLz0pSG

— Süper Lig Golleri (@Anindagol05) December 28, 2022

” rel=”noopener” target=”_blank”>OVDJE snimku na kojoj se vidi trenutak nezgodnog pada Višće te njegov izlazak s terena uz pomoć klupskih ljekatra.

Ozdoev je pogodio u šestoj minuti za vodstvo domaćina, da bi Marc Bartra u 20. minuti postigao gol za izjednačenje.

Domaći u novo vodstvo dolaze u 34. minuti kada je strijelac gola bio Borini.

Iskusni Marc Bartra je u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena zaradio direktan crveni karton, nakon što je oborio protivničkog igrača.

Nisu ni domaći dugo igrali sa igračem više jer je Colley zaradio svoj drugi žuti karton u 56. minuti. Ipak to gosti nisu uspjeli iskorisiti pa su domaći prvo preko Riccija u 64. minuti povisili na 3:1. Da bi konačnih 4:1 postavio Kouassi u 87. minuti utakmice.

Trabzonspor je sada na petoj poziciji sa 26 osvojenih bodova, dok je Karagumurk se popeo 11. mjesto sa 16 bodova.