Loris Karius

Nova velika greška najvećeg “kiksera” među golmanima

karius

Twitter je odmah podsjetio na ranije Kariusove greške zbog kojih je otišao iz Liverpoola

Slovan iz Bratislave pobijedio je Beškitaš rezultatom 4:2 u prvoj utakmici Evropske lige.

U centru pažnje ponovo je bio golman Beškitaša Loris Karius.

Nakon samo 14 minuta utakmice Karius je izletio sa svog gola kako bi glavom očistio loptu, ali je umjesto toga srušio sebe i svog saigrača.

Slovanov Andraž Šporar iskoristio je tu grešku i pogodio za vodstvo svoje ekipe. Naravno, Twitter je odmah podsjetio na ranije Kariusove greške zbog kojih je otišao iz Liverpoola.

Njemački golman svojim je kiksevima poklonio pobjedu Realu u finalu Lige prvaka prije dvije godine, a kasnije ga je opravdao navodni potres mozga koji je doživio na istoj utakmici prije grešaka.

Ništa bolje nije prošao ni prije godinu kada je, kao još tek posuđeni golman Bešiktaša, u drugom kolu Evropa lige protiv Malmöa (0:2) na gostovanju u 53. minuti nenadano primio pomalo bizaran pogodak.

Umjesto da neutralizira udarac, Karius čak ni u skoku nije uspio ukrotiti jedan ubačaj i poklonio je pogodak protivniku.