Novi debakl Kosova, Hrvatska uzela tri boda u Finskoj

Wales v Georgia – FIFA 2018 World Cup Qualifier

Završene su četiri utakmice 3. kola kvalifikacija za SP u Rusiji 2018.

Hrvatska je golom Marija Mandžukića iz 18.minuta savladala Finsku u gostima i zadržala vrh tabele. Hrvati su potpuno dominirali susretom, a podatak da domaći nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola najbolje oslikava odnos snaga na travnjaku.

S druge strane Hrvatska je pet puta šutirala u okvir gola, te imala posjed lopet od čak 62 posto.

Kosovo je u istoj grupi pretrpjelo novi težak poraz.

Nakon debakla protiv Hrvatske od 0:6, Kosovari su ovaj put poraženi u gostima kod Ukrajine s 0:3. Rrahmani je pogodio vlastitu mrežu u 31. minutu, a posao su završili Yarmolenko (81.) i Rotan (87.).

Gruzija je iznenadila Wales na gostovanju i osvojila bod. Utakmica je završila 1:1. Gareth Bale je doveo Velšane u vodstvo u 10.minutu, a konačnih 1:1 postavio je Okriashvili u 57. minutu utakmice.

Izrael je tijesno savladao Lihtenštajna. Bilo je 2:1. Oba gola za domaće zabio je Hemed, i to u 4. i 16. minutu susreta. Gosti su smanjili u 49. minutu preko Goppela, ali više nisu uspjeli ništa napraviti do kraja susreta.