Primera

Novi poraz Barcelone, Pjanić igrao 12 minuta

alba barca

Nogometaši Barcelone ubilježili su četvrti poraz u domaćem prvenstvu ove sezone.

Ovoga puta bolji od Katalanoca bili su igrači Cadiza koji su slavili sa 2:1.

Gosti su imali tri udarca u okvir u 90 minuta i skroz prepustili gostu inicijativu te na kraju došli do novog podviga nakon što su 17. oktobra pobijedili Real Madrid u gostima 1:0.

Ovim porazom Barcelona je nakon deset kola ostala na 14 bodova i sada za vodećim Atleticom zaostaje 12 bodova.

Igrala se osma minuta kada je Alvaro Gimenez iskoristio priliku nakon kornera domaćina i uspio ugurati loptu u mrežu. Prethodno gostujuća odbrana nije dobro očistila opasnost oko svog peterca što su domaći rutinski kaznili.

Barcelona izjednačuje u 57. minuti autogolom Pedra Alcale. Jordi Alba dobio je loptu na lijevoj strani u šesnaestercu Cadiza te pokušao prebaciti napad na drugu stranu, ali oštra je lopta pogodila domaćeg igrača i odsjela u mreži Ledesme.

Šest minuta kasnije dojučerašnji drugoligaš opet vodi, a strijelac je nekadašnji španski reprezentativac Alvaro Negredo. Iskusni je napadač presjekao loptu koju je Clement Lenglet vraćao golmanu Marc-Andreu Ter Stegenu i uspio doći u idealnu šansu za gol.

Bh. reprezentativac u dresu Barcelone Miralem Pjanić na terenu je proveo 12 minuta. Ušao je umjesto Sergija Busquetsa.

Barcelona u nedjelju 13. decembra dočekuje Levante, a Cadiz dan kasnije gostuje u Vigu kod Celte.