Premijer liga BiH

Novi poraz Željezničara: Široki Brijeg slavio na Grbavici

zeljo siroki (1)

Nogometaši Željezničara poraženi su na Grbavici od Širokog Brijega rezultatom 1:3 u 29. kolu Premijer lige BiH, te tako nastavili crni niz.

Naime, Željezničar je zadnji put pobijedio 20. decembra 2020. godine, i to Zrinjski u Mostaru, što znači da već 12 utakmica u Premijer ligi BiH ne znaju za slavlje.

U prvom poluvremenu ove utakmice između Želje i Širokog nije bilo previše dešavanja, ali zato su u nastavku “pala” četiri gola.

Prvo je Željezničar zaprijetio iz slobodnjaka preko Bekrića, da bi u 57. minuti Ivan Ikić pokušao za goste, ali Bender je odbranio.

Kasnije za domaće pokušava Juričić, a za goste Jurić, ali ostaje 0:0.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 73. minute kada domaći preko Veselinovića dolaze do vodstva.

Široki je samo četiri minute kasnije preko Jurića izjednačio, a pet minuta poslije toga preokrenuo preko Begića. U 89. minuti konačan rezultat postavlja Stanić nakon što je lobovao Bendera.

Široki je nakon ove pobjede došao do četvrte pozicije sa 51 bodom, dok Željezničar ostaje na sedmoj poziciji sa 40 bodova.