Novi poraz Željezničara, Zrinjski slavio u sudijskoj nadoknadi

FNA_90803

Željezničar je nakon ovog poraza definitivno izgubio korak za vodećim dvojcem

Nogometaši Željezničara nastavili su niz poraza u Premijer ligi BiH.

Plavi sa Grbavice su u meču 18. kola u gostima poraženi od posljednjeplasirane Krupe sa 2:1. Željezničaru je ovo bio četvrti poraz u seriji.

Krupa je povela u 14. minuti golom Crnova sa 11 metara. Krpić je u 72. minuti pogodio za izjednačenje, a pobjedu Krupi donio je Aganspahić u 82. minuti.

Željezničar je nakon ovog poraza definitivno izgubio korak za vodećim dvojcem, dok je Krupa upisala prvu pobjedu nakon 18. augusta kada je na svom terenu savladala GOŠK.

Zrinjski je u Tuzli stigao do velike pobjede protiv Tuzla Cityja, a Plemići su tri boda osvojili u sudijskoj nadoknadi.

Prvu priliku imao je Zrinjski u 13. minuti kada Barišić šutira iz slobodnog udarca, ali Nurković brani, da bi golman domaćih odbranio i udarac Čirjaka pet minuta nakon toga. U 21. minuti Zrinjski je stigao do vodstva, a strijelac pogotka bio je Rustemović koji je pogodio iz slobodnog udarca.

Uslijedio je mirniji period igre, nije bilo pravih prilika sve do 76. minute, a onda Vukomirović odmah po ulasku u igru poravnava na 1:1.

Kada su svi očekivali kraj, Zrinjski je stigao do pobjede, a tri boda donio im je Hairlahović u 93. minuti.