La Liga

Katastrofalan poraz: Real Madrid se obrukao protiv Eibara

181124050.1_mn

Kraljevi u teškoj situaciji

Odigrano je 13. kolo španske La Lige u kojem je ekipa Eibara savladala Real Madrid sa visokih 3:0.

Da u redovima Kraljeva ne ide nije tajna, nakon smjene Lopeteguia zaigrali su nešto bolje, ali i dalje nedovoljno dobro. Domaći sastav je pobjedom prišao na samo dva boda zaostatka za šestoplasiranim Madriđanima koji su u zadnja dva meča osvojili šest bodova.

Već u 3. minuti domaći su pogodili stativu preko Kikea. Par minuti kasnije Benzema je savladao golmana domaćih, ali je pogodio igrača Eibara te se rezultat nije mjenjao. U 16. minuti Escalanate postiže gol nakon odbijene lopte. Nakon što je provjerena snimka sudac je odlučio da je gol regularan. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika osim one Balea iz slobodnjaka iz 35. minute.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći. Već u 57. minuti je bilo 3:0 jer je pet minuta ranije Enrich postigao gol da bi poslije njega sudbinu Kraljeva zapečatio Kike svojim drugim golom na meču. Ostatak meča je protekao u boljoj igri domaćih te na Realu preostaje velika borba za visoke pozicije u domaćem prvenstvu.