Nula na Grbavici, Željo upropastio veliki trijumf na Koševu

Željo – Zrinjski 0:0

Nogometaši Željezničara i Zrinjskog odigrali su utakmicu bez pobjednika na Grbavici, u okviru 27. kola BH Telecom Premijer lige. Susret na Grbavici završen je 0:0.

S večerašnjim bodom osvojenim na Grbavici, Zrinjski je napravio veliki korak ka naslovu prvaka. U ovom trenutku Zrinjskom su za titulu, bez obzira na rezultate Slobode do kraja, potrebne dvije pobjede (protiv Veleža i Mladosti) te remi protiv Slobode u posljednjem kolu.

Remijem protiv Zrinjskog, Željo je doveo pod veliki znak pitanja svoj izlazak u Evropu iduće sezone. Plavi više ne ovise samo o svojim rezultatima. Do kraja sezone Željo će igrati protiv Čelika i Slavije u gostima, te Rudara na Grbavici.

[yuzo_related]

Što se same utakmice na Grbavici tiče, Lendrić je u 9. minutu prevario odbranu Zrinjskog, no pogodio je stativu.

Na drugoj strani, u 24. minutu Filip Arežina iz odlične situacije reaguje veoma loše.

Domaći su još jednom pogodili okvir gola, i to u 77. minutu, kada je prečka zaustavila loptu koju je uputio Kosorić.

Pred kraj susreta zbog nesportskog ponašanja isključeni su treneri Željezničara Edis Mulalić i Elvis Karić.

Nogometaši Viteza su u prvoj utakmici 27. kola nogometne Premijer lige BiH danas na svom terenu pobijedili Čelik s 1:0.