Odličan nastup Pjanića u pobjedi Juventusa

pjanić juventus

Bosanskohercegovački nogometaš i veznjak Juventusa Miralem Pjanić našao se u prvoj postave “Stare dame” koja večeras igra protiv Cagliarija u okviru petog kola Serije A.

Ovo je Pjaniću treći meč za Juventus u Seriji A, a debitirao je protiv Sassuola kada je postigao gol.

Reprezentativac BiH odigrao je sjajno poluvrijeme za Juventus koji je ovu dionicu utakmice protiv Cagliarija dobio sa 3:0. Pjanić je učestvovao u akcijama sva tri pogotka.

Juve je poveo u 14. minuti golom Ruganija, a akciju iz koje je potignut pogodak započeo je Pjanić.

Bh. veznjak imao je sjajnu priliku u 34. minuti, a odbijenu loptu iskoristio je Higuain za 2:0.

Odlično poluvrijeme Pjanić je okrunio u 39. minuti asitencijom iz kornera za Alvesa, koji je pogodio za 3:0.

Pred sam kraj utakmice Juventus je došao i do 4:0 autogolom Ceppitellija. Ne treba napominjati da je i ovu akciju Stare dame započeo sjajni Miralem Pjanić.