Olimpic u nižem rangu, remi Čelika i Metalleghea

olimpic-mladost222

Nogometaši Olimpica u Sarajevu su odigrali 3:3 sa ekipom Mladosti, u 8. kolu Lige za opstanak, te se tako oprostili od BHT Premijer lige BiH.

Vukovi su gubili sa 2:0 već nakon pola sata igre. U 12. minuti goste u vodstvo dovodi Anel Husić, a mogla je Mladost ubrzo i do drugog gola kada napadači gostiju loše reaguju na dobar ubačaj Kuzmanovića.

U 22. minuti Sarajlije su mogle poravnati preko Osmanovića koji propušta dobru šansu. Ipak, osam minuta kasnije tim iz Doboj – Kaknja povisuje na 2:0 preko Gorana Brkića. Potom domaće u igru vraća iskusni Muamer Svraka koji je u 32. minuti smanjuje na 1:2.

U šestoj minuti nastavka domaći su poravnali na 2:2 preko Miljana Govedarice, da bi samo tri minute kasnije Mladost ponovo povela preko Husića. Golijada se nastavila u 70. minuti kada je Svraka postavio konačnih 3:3.

U drugom današnjem susretu Lige za opstanak Čelik i Metalleghe igrali su bez pogodaka.