Premijer liga BiH

Olimpik slavio protiv Veleža i osvojio prve bodove u sezoni

velez olimpik (1)

U nastavku sjajan start Olimpika, koji je za četiri minute postigao dva gola

U sedmom kolu Premijer lige BiH nogometaši Olimpika na svom terenu pobijedili su Velež sa 2:1.

Velež je prvi zaprijetio preko Mulića u petoj minuti, a domaći uzvraćaju preko Lekanića u desetoj minuti meča.

U 30. minuti odlična šansa za Olimpik. Hadžanović za 20 metara sjajno šutira, ali Bobić fantastično brani. Deset minuta kasnije velika šansa i za goste. Ovčina proigrava Mulića, ali Handžić istrčava sa svog gola i spašava svoj tim u posljednjem momentu.

U nastavku sjajan start Olimpika, koji je za četiri minute postigao dva gola.

Prvo je Aždem u 52. pogodio za 1:0, a četiri minute kasnije Osmanović zakucava loptu u gol Veleža za 2:0.

U 61. minuti gosti imali priliku preko Vehabovića, ostalo je 2:0.

U 70. minuti penal za Velež. Siguran realizator bio je Cvijanović za 2:1. Velež je nastavljao s napadima u želji da dođe do izjednačenja, a novu dobru prilku propustio je Čivić u 82. minuti.

Do kraja nije bilo promjene i Olimpik je upisao prvi trijumf u novoj seozni.