“Osveta za Pearl Harbor”: Tako Ameri slave zlato nogometašica

87297

Nogometašice SAD-e osvojile su Svjetsko prvenstvo u Kanadi, nakon što su u finalu u Vancouveru svladale reprezentaciju Japana s 5:2.

Amerikanke su pred 53.340 gledatelja furiozno ušle u utakmicu, i nakon samo 16 minuta vodile su 4:0, uz hat-trick Carli Lloyd. Jedan od ta četiri gola zabila je Lauren Holiday.

Na 4:1 smanjila je Yuki Ogimi u 27. minuti, a s tim je rezultatom završeno i prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu pala su još dva gola, oba su postigle Amerikanke, s time da je Julie Johnston u 52. minuti glavom zabila u vlastitu mrežu, da bi Tobin Heath dvije minute kasnije zabila za konačnih 5:2.

Carli Lloyd proglašena je najboljom igračicom prvenstva.

Pobjedom, kojom su osigurale treće svjetsko zlato, Amerikanke su se osvetile Japankama za poraz finalu u Japanu 2011. godine, kada su izgubile nakon jedanaesteraca.

Nakon što su njihove nogometašice osvojile naslov prvaka svijeta, američki su navijači bili izuzetno aktivni na Twitteru. Jedan dio američkih navijača, piše BBC, objavljivao je i rasističke i vrlo neumjesne statuse poput: “Hej, Japanci! Ovo vam je za Pearl Harbor”.

“Oni su uništili Pearl Harbor, mi smo uništili njihove snove”.

Ovi statusi postali su trend na Twitteru.