Pariz: Policija suzavcem smirivala navijače Chelseaja (VIDEO)

Riot_police_aim_t_2694644al

Policija u Parizu je suzavcem intervenisala na navijače Chelseaja tokom utakmice Lige prvaka protiv PSG-a.

Britanski mediji navode da je policija suzavcem prijetila navijačima engleskog kluba koji su bili na stadionu.

Društvenim mrežama se u međuvremenu proširio video snimak na kojem se vidi kako policija nakon izjednačujućeg gola Johna Obija Mikela suzavcem prijeti gostujućim navijačima.

U okviru osmine finala Lige prvaka sinoć su odigrane dvije utakmice, a pobjede su upisali Paris Saint-Germain (PSG) i Benfica.

Paris Saint-Germain je u Parizu savladao Chelsea sa 2:1. Golove su postigli Zlatan Ibrahimović u 39. minuti i Edinson Cavani u 78., dok je gol za Chelsea postigao John Obi Mikel u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U drugoj utakmici Benfica je na domaćem terenu pobijedila Zenit Petersburg rezultatom 1:0. Gol za Portugalce je postigao Jonas u 91. minuti.

Uzvrati oba meča igrat će se 9. marta, a meč Zenit – Benfica počinje u 18 sati, a ne u standardnom terminu od 20:45 sati.