Premijer liga BiH

Plavi u krizi: Sloga u Doboju deklasirala Željezničar s 3:0

sloga zeljeznicar

Fudbaleri Željezničara izgubili su danas od Sloge u Doboju s 3:0, u zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH.

Domaći tim bio je mnogo bolji protivnik od gostiju iz Sarajeva većim dijelom ovog meča.

Prvi pogodak za Slogu postigao je Jović u 43. minutu nakon loše ispucane lopte gomalama Željezničara Muftića.

U nastavku susreta Željezničar je imao nekoliko prilika za poravnanje, ali igrači “plavih” nisu bili precizni. Kazna za promašaje došla je u 66. minutu kada je nakon ubačaja iz kornera drugi gol za Slogu postigao Vidić.

Svoj drugi gol na ovom susretu u posljednjem minutu ovog meča iz penala postigao je Vidić za veliku pobjedu ekipe iz Doboja.

Fudbalerima Željezničara je to bio treći uzastopni poraz, a već u idućem kolu očekuje ih gostovanje aktuelnom prvaku Zrinjskom iz Mostara.