Pobjede Sarajeva, Čelika i Zrinjskog, Žižović ljut: Čudimo se što nas nigdje nema

21762731_1698890426796302_2538185937685228503_o

Fudbaleri Radnika su doživijeli pravi debakl protiv Sarajeva na svom terenu u okviru 9. kola Premijer lige BiH izgubivši 4:1.

Bijeljincima je ovo četvrti uzastopni poraz u šampionatu.

U 13. minutu posle kornera za goste stvorila se velika gužva u šesnaestercu domaćih, lopta se odbila od zemlje i u ruku pogodila Slavišu Radovića, a sudija Tomislav Čuić iz Tomislavgrada pokazao je na bijelu tačku.

Uzaludni su bili protesti fudbalera i stručnog štaba Radnika na čelu sa Mladenom Žižovićem, a siguran sa 11 metara bio je Krste Velkoski u 14. minutu.

U drugom poluvremenu Mersudin Ahmetović sa dva gola u 54. i 70, te Marko Mihojević u 79. minutu naneli su visok poraz Sembercima, koji je u 90. minutu susreta uspio da ublaži Aleksandar Glišić.

– Čudimo se što nas nema nigdje u Evropi i što nema napretka fudbala BiH. Dovoljno sam rekao i posle meča protiv Borca u prošlom kolu, kao i posle Željezničara, ali očigledno niko ne želi da nas čuje. Nadam se da će u budućnosti biti regularniji uslovi za fudbal. Ne možemo dozvoliti da se ovakve stvari dešavaju, ali ipak čestitam Sarajevu na pobjedi – rekao je Žižović.

Čelik je na Bilinom polju savladao GOŠK sa 2:0, a strijelci za Zeničane su bili Aldin Šišić i 26. i Germain Kouadio u 43. minuti.

Zrinjski je u Mostaru bio siguran protiv Mladosti iz Doboj Kaknja slavivši sa 2:0.

Golove za Plemiće postigao je Miloš Filipović u 45. minuti sa bijele tačke i 65. minuti utakmice.

U 18 sati na Tušnju počela je utakmica između Slobode i Željezničara.