Povratnik Welbeck golom u 94. minuti donio pobjedu Arsenalu nad Leicesterom

aarsenal

Golom Dannyja Welbecka u posljednjem, 94. minutu Arsenal je na “Emiratima” savladao Leicester City sa 2:1, u derbiju 26. kola engleske Premier lige.

Welbeck, koji se vratio poslije višemjesečne pauze zbog povrede, iskoristio je sjajan centaršut Mesuta Ozila iz prekida i donio veliki preokret svom timu u posljednjem napadu.

U sjajnoj utakmici prvi u vodstvo su došli gosti preko Jamieja Vardyja u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Međutim, stvari za “lisice” nisu se odvijale dobro u drugom poluvremenu.

Prvo su zbog drugog žutog kartona u 54. minuti ostali bez Dannyja Simpsona, da bi prvi gol primili u 71. kada je strijelac bio Theo Walcott.

Pobjedonosni gol, kako smo već spomenuli, postigao je Welbeck u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Ovim trijumfom, “tobdžije” su srušile prvoplasirani tim na tabeli koji je zadržao vodstvo, ali sada ima samo dva boda prednosti od Arsenala.