premijer liga bih

Prekinuta utakmica na Pecari, dva igrača Sarajeva pogođena s tribina

New Project – 2022-05-14T195441.450

Golove za Široki su postigli Vukoja i Mujan u 52., odnosno 82. minuti utakmice

Utakmica 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu između Širokog Brijega i Sarajeva prekinuta je u 87. minuti nakon što su dva igrača Sarajeva pogođena u glavu.

Domaći su vodili rezultatom 2:0 i još uvijek je nejasno zbog čega su pojedinci sa tribina odlučili tvrdim predmetima gađati igrače Sarajeva.

Prvo su vandali s tribina pogodili u glavu Hamzu Čatakovića, a zatim i Amera Dupovca.

Stoper Sarajeva se pridigao nakon što mu je ukazana pomoć, dok je Čataković iznesen sa terena.

Zatim je sudija Zoran Grbić prekinuo utakmicu. Poslije kraćih konsultacija delegat i sudije su donijele odluku da se meč nastavi, ali igrači Sarajeva nisu željeli izaći na teren.

Sada nas evidentno očekuje “treće poluvrijeme”, odnosno odluka Nogometnog saveza BiH o načinu na koji će biti registrovana ova utakmica.

Utakmica je inače bila prilično zanimljiva, a domaći su zasluženo vodili.

Golove za Široki su postigli Vukoja i Mujan u 52., odnosno 82. minuti utakmice.

U prvom današnjem meču Leotar je na svom terenu savladao Rudar iz Prijedora s 2:0 i osigurao opstanak u Premijer ligi BiH.

Golove za domaći tim postigli su Dujaković u 76. minuti i Krstovski u 90. minutu utakmica iz penala.

Velež je u Mostaru s 1:0 pobijedio Tuzla City, a jedini gol postigao je Haskić u 59. minutu susreta.

Dva susreta 31. kola PL BiH na rasporedu sutra. Od 15 sati na “Tušnju” se sastaju Sloboda i Borac, dok od 17 sati Posušje na svom terenu dočekuje aktuelnog prvaka Zrinjskog.

Posljednji meč ovog kola u ponedjeljak od 19.21 sati na stadionu Grbavica igrat će Željezničar i Radnik.