Premijer liga BiH: Borac bolji od Želje, fašistički povici domaćih navijača

FK Željezničar – NK Čelik

Fudbaleri Borca savladali su Željezničar u Banjoj Luci s 1:0, a Zrinjski je u Mostaru s 2:0 bio bolji od Olimpica, u susretima 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je na domaćem terenu ostvario pobjedu protiv Željezničara zahvaljujući pogotku Petra Ilića u 33. minutu utakmice. Domaćin je u prvom poluvremenu bio dosta bolji protivnik i zasluženo je došao do vodstva.

U drugom poluvremenu Borac je imao dobre prilike za postizanje drugog gola, ali i tim sa ”Grbavice” je upisao nekoliko propuštenih prilika, od kojih se posebno ističe stativa Ognjena Đelmića.

”Plavi” nisu uspjeli izjednačiti, a podmlađnoj ekipi Borca ova pobjeda će mnogo značiti za dobar početak nove sezone Premijer lige BiH.

Mrlju na utakmicu bacili su navijači domaćih koji su pred kraj utakmice uzvikivali fašističke parole “ubij Turčina”.

Zrinjski je došao do važne domaće pobjede protiv Olimpica golovima Mešanovića u 63. minutu i Šćepanovića u 77.

Olimpic je u ovom susretu igrao dobro i pokušao iznenaditi favorizovanog domaćina. Tim iz Sarajeva u prvom poluvremenu je imao odlične šanse za vodstvo preko Muharemovića, Pandže i Raščića, ali Mostarci su spasili svoj gol.

Kazna za propuštene prilike stigla je u drugom poluvremenu, nakon što je Zrinjski u petnaestak minuta postigao dva gola. Olimpic se nije uspio oporaviti, a Zrinjski je započeo sezonu na najbolji mogući način.